*Love For All*
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
*Love For All*


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Povestile de groaza ale unei familii

In jos 
AutorMesaj
Mitsue-chan
Fragile Spirit
Fragile Spirit
Mitsue-chan


Numarul mesajelor : 100
Varsta : 28
Location : Mars :P
Data de inscriere : 10/08/2007

Povestile de groaza ale unei familii Empty
MesajSubiect: Povestile de groaza ale unei familii   Povestile de groaza ale unei familii Icon_minitimeSam Iun 21, 2008 5:08 pm

Scurta descriere: o familie se muta dintr-o localitate in alta.Ei au 2 gemeni, o fata si un baiat.Ei se muta deoarece tot timpul se muta in case bantuite..Ei vor reusi sa treaca pete multe lucruri de genul acesta.Dar oare cat vor rezista?

Personaje: Mama - Nancy(30 de ani)
Tata - Willam(33 de ani)
Fiica - Jennifer( 4 ani)
Fiul - Mick(4 ani)

Începutul

O nouă zi în New York City. O zi înnorată, ploioasă. Pe o stradă micuță, liliniștită se aud voci:
- La revedere , mamă. Mulțumim că ne-ai găzduit în casa ta pâna ne-am găsit o locuință! se aude o voce de bărbat. Era William. Tocmai își găsise o locuință.
- Tata! strigă Mick . O să mai venim la bunica?
- Desigur. Poți veni aici de câte ori dorești.
Și toți s-au urcat în mașina, și au plecat. Bătrâna i-a urmarit cu privirea pâna au disparut. Apoi câteva lacrimi i se făcuseră vizibile în ochi. Îi era greu. Era bolnavă și singură.
În mașină era liniște. Se auzeau doar stropii de ploaie ce băteau în geam. Deodată, Jennifer întrebă:
- Mai este mult până la noua casă?
- Mai avem doar 15 minute și suntem acasă! Răspunse Nancy cu zâmbetul pe buze.
Apoi cei 2 copii au început să se joace. William o întrebă pe Nancy:
- Cât este chiria?
- E covenabil. Ne putem permite, stai liniștit.
- Să sperăm că va fi bine totul.
10 minute mai târziu:
- Copii, am ajuns! exclamă William.Va place...mă refer,pe dinafară.
- E draguț...răspunse Mick.
Casa arăta puțin ciudat. Arăta ca într-o poveste cu vampiri. Întunericul de afara facea să pară tot mai îngrozitor,cu fiecare clipă ce trecea.Apoi, au intrat în casă. beznă. William aprinse lumina. Copii aruncau priviri atente asupra casei. Părea mult mai primitoare înauntru decât la exterior.
- Copii, veniți la etaj să va arat camerele voastre! spuse Nancy.
S-au dus sus. Camerele erau pe placul lor. Se pare că toți se acomodaseră foarte rapid. Apoi Nancy comandă câteva cutii de pizza. Între timp, copii erau sus. Mick aude voci. Căzu în genunchi cu mainile puse pe cap. Jennifer strigă, îl intrebă dacă este în regulă. Baiatul își reveni auzind vocea suorii sale. Deși acum era înfricoșat. Simțise ceva straniu în acea casă.
Simțise ceva ce îi tăie respirația.Pentru un moment văzuse o siluetă....o siluetă greu de înțeles. Pentru o clipă îi vazu fața...și apoi a disparut.Jennifer se duse să examineze ceva mai bine casa. Sufrageria era frumos mobilată, avand un set de o canapea si 2 fotolii , de culoare galbenă în carouri. Vis-a-vis se află televizorul cu un ecran imens. Într-un colț al camerei se află o măsuță, pe care stă o vază cu flori de toate culorile. Pereții sunt galbeni.
Apoi Jennifer se duse în bucătărie. Era destul de mică, dar măcar se puteau ține acolo mâncarea,apa.
Între timp, Mick era sus. Stă pe pat.Era palid. Deodată, iar a început. Deși de data asta era puțin diferit: vedea că se află într-o încăpere. Aruncă o privire. Nu e nimeni în jur. Sau... mai bine zis...nu era. Apăruse din nou... acea fantomă....era de statură mică...avea un păr lung, si blond. Stătea cu spatele la Mick. Băiatul se duse încet către fantomă.Facea pași mici. Teama l-a cuprins. Și tot mergea... podeaua scârțâia. Era transpirat.
Gata! acum era lângă fantomă. Apoi, dupa o clipă, fantoma l-a simțit, cu o mâna i-a prins mainile sale fragile, iar cu cealaltă l-a prins de gât. Mick rămase fără respirație. Apoi strigă. Atât în acea lume, cât și in cea reală, țipătul se auzi în toată casa. Nu îi vazuse fața...era prea ocupat sa scape.
William și Nancy, vin speriați. L-au văzut pe Mick plutind. Stătea cu capul îndreptat spre tavan, ca și cum era spânzurat. Nancy se duse la micuțul ei, țipă, și apoi, totul revenise la normal. Mic respiră adânc și începuse să plangă. Nancy îl strânse la pieptul ei. Acum era în siguranță...dar nu pentru mult timp.
- Gata! zise Nancy. Acum e totul bine. Ce...
- Nu! spuse William. Acum e șocat. Ar fi o greșeală fatală sa îl întrebăm. E prea mic...am o presimțire foarte rea....ceva îmi zice că aici se află ceva ciudat
- Bine...voi face cum îmi spui....
- Maaamiiii!!! Țipă într-un plâns Mick. M-a apucat de mână.
- Cine?
- Ea!!!
- Care ea?
- Femeia aceea!!
- Ți s-a părut...zise Nancy strângându-și copilul în brațe.
- Dar nu mi s-a părut!
- Ba da! Nu mai e nimeni în casă. Stai liniștit....probabil ești puțin obosit. Vrei să îți pregătesc ceva de mâncare ?
- Nu....vreau doar să dorm....Mami... stai lângă mine. Mi-e frică. Nu vreau să mai vină din nou.
Nancy se așeză lângă Mick. A început să cânte ceva.... să îl adoarmă pe micuț. Acum era liniște. Mick adormi imediat. În mintea lui apăru iar acea siluetă. Dar acum.... era și mama lui în vis. Acum era mai ușurat. Mama era lânga el.
Sus In jos
https://animelove.1forum.biz
 
Povestile de groaza ale unei familii
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
*Love For All* :: Diverse :: Artwork & Fanfiction-
Mergi direct la: